האודישנים לשנת הפעילות 2021-2022 החלו!

מועד:
יום שישי, 11 ביוני 2021, בשעה 10:00

מיקום:
המרכז לאומנויות, דרך כפר הדר 33, הוד השרון

רוצים להצטרף להרכב האקפלה הגדול בארץ? מעולה! 

אנחנו מחפשים קולות מיוחדים ואנשים מגניבים שיצטרפו אלינו, וכמו בכל קיץ, גם הפעם אנחנו עורכים אודישנים שנתיים.

מה צריך לעשות?

האודישנים מחולקים לכמה שלבים:

בשלב הראשון, תשלחו לנו הקלטה שלכם שרים שיר. כן, ממש ככה! פשוט שרים שיר. אין צורך בהקלטה מקצועית או מיוחדת, ועדיף לא הקלטה באולפן. הקלטה בסמארטפון תספיק לנו, כל עוד שומעים אתכם בברור. 

המתאימים יוזמנו ליום אודישנים שבמהלכו יתקיימו שני אודישנים קצרים.

מה אנחנו מחפשים בשלב הראשון? יכולות שירה בסיסיות. 

 בשלב השני, 
תתבקשו לשיר שני שירי אקפלה ע״פ הסקציה הקולית שאתם שייכים אליה (סופרן או אלט לבנות, טנור או בס לבנים), כחלק מרביעייה המורכבת מ-3 זמרים מווקאלוסיטי יחד איתכם. תקבלו תווים וקבצי אודיו ללמידה מראש. אל תדאגו - אפשר לשיר עם תווים. 

לאחר מכן, תתקיים בדיקת שמיעה, קצב ויכולות שירה - בחלק זה של האודישן נבקש מכם לחזור על כמה פראזות מוזיקליות וקצביות, נבדוק את המנעד הקולי שלכם ונשמע אתכם שרים סולו. תתבקשו להכין שני שירים לבחירתכם, בית ופזמון מכל שיר (אין צורך בליווי). 

מה אנחנו מחפשים בשלב השני? מוזיקליות, יכולת לשיר גם כסולן.ית וגם כחלק מקבוצה, הופעה בימתית וחיבור חברתי. 
מי שיעבור את השלב הזה, יזומן לאודישן נוסף. 

1

2

 בשלב השלישי, תתבקשו ללמוד ולשיר שני שירים מהרפרטואר הנוכחי של ווקאלוסיטי בשמינייה המורכבת מזמרי ווקאלוסיטי ומועמדים חדשים. 

3

טיפים:

עברתם את כל השלבים? מזל טוב וברוכים הבאים למשפחה!

טיפים:

שאלות נפוצות:

האם דרוש ניסיון?

מניסיוננו ניסיון קודם בשירה בהרכב עוזר, ולאו דווקא בהרכבי אקפלה - אבל אין זו דרישת חובה. יש לדעת לקרוא תווים. ניסיון על במה חשוב, אבל לא הכרחי.

 

צריך להביא משהו לאודישן?

אפשר להביא את התווים של החומר לאודישן. ומים! כי זה תמיד חשוב.

ניתן לבוא עם מישהו לאודישן?

אפשר להביא מישהו שיתמוך בכם וייתן לכם ביטחון, אבל הם לא יוכלו להיכנס איתכם לאודישן עצמו וייאלצו לחכות בחוץ.

מה תדירות החזרות?

בדרך כלל אנחנו מקיימים כ-3 חזרות בחודש. החזרות מתקיימות ביום שישי בבוקר אחת לשבועיים, וביום חמישי אחד בחודש, בשעות הערב. כשיש ביקורים של אורחים מחו"ל או אירועים מיוחדים אחרים כגון הופעה מתקרבת, החזרות מתקיימות לעתים יותר תכופות ולפעמים בערבים נוספים באמצע השבוע.

כמה הופעות יש בשנה?

אין מספר קבוע של הופעות בשנה, אנחנו מנסים להופיע כמה שיותר אך גם משאירים לעצמנו זמן לעבוד על חומרים קיימים וחומרים חדשים.

איך אלמד את כל השירים ברפרטואר?

אם תתקבלו להרכב, תקבלו קישור לתיקייה שכוללת תווים וקבצי מידי של כל השירים שברפרטואר העשיר שלנו. בנוסף, יוצמד אליכם חונך מהסקציה הקולית שלכם שתוכלו להיעזר בו. עם זאת, מצופה מכם ללמוד את התפקידים לבד. 

איך אלמד את השירים לאודישן?

תקבלו קישור לתיקייה שכוללת תווים וקבצי מידי של השירים שצריך ללמוד לאודישנים.

כמה זה עולה?

השתתפות בווקאלוסיטי כרוכה בתשלום שנתי של 185 ש"ח לחודש (או 1,980 ש"ח בתשלום חד שנתי) עבור הפעילות השוטפת של ההרכב הכוללת סדנאות עם מנצחים ומעבדים מחו"ל, שכר מנצח ההרכב, תשלום עבור עיבודים מקוריים ועלות חדר החזרות. 

מהי רמת המחויבות הנדרשת?

בעת הרישום להרכב, ההתחייבות היא לשנה. אתם מתחייבים להשקיע, ללמוד חומרים ולהגיע מוכנים לחזרות, להגיע לחזרות ולא לאחר אליהן.

ווקאלוסיטי הוא הרכב ברמה מקצועית גבוהה, רמה שיכולה להתקיים רק כאשר כל חברי ההרכב מפגינים מחויבות לפעילות, לנוכחות והשתתפות בחזרות, ללימוד עצמי ולעבודה הנדרשת. התמורה לכך היא אדירה ללא ספק, וזה גם לא מעט כיף.

אנחנו מלאי התרגשות ומאחלים המון הצלחה לכל אחד ואחת!

הקשיבו לזמרים ששרים את הקולות האחרים בזמן האודישן – ככה תדעו אם אתם בולטים מידי או אם לא שומעים אתכם מספיק, התאימו את עוצמת ואופן השירה שלכם לשירה שלהם.

היו מוכנים לכך שנעצור אתכם ונבקש מכם לשיר חזק/חלש יותר, בהפקה קולית אחרת, בסולם אחר. זה חלק מהאודישן ולא מעיד על כך שעשיתם משהו לא בסדר. בלי לחץ! אנחנו תמיד מוכנים לתת צליל מהפסנתר אם צריך.

היו עצמכם! נוכחות בימתית כריזמטית והגשת שיר מעניינת חשובות לנו. תראו לנו מה אתם יודעים!

התחממו – נעשה חימומון קצרצר לפני האודישן אבל מומלץ מאוד להתחמם בבית או אפילו בדרך לאודישן.

הכינו שיר סולו שמתאים לכם – וודאו שמדובר בשיר שמוציא מכם את המיטב, שמתאים לקול שלכם ומאפשר לכם להתבטא.

logo